Farmasi dünyasına adım attınız veya atmayı düşünüyorsanız; yükselmek için bilmeniz gereken en önemli bilgi Farmasi Kazanç Planıdır. Hangi dereceye nasıl yükseleceğinizi ve ne kadar para kazanacağınızı bu sistemden öğrenebilirsiniz. Asla gözünüz korkmasın ve hep gözünüz üst basamaklarda olsun. Başarı şans değil, çalışmayı gerektirir. Sizlere bu basamakları ayrıntılarıyla aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle yükselme basamakları şu şekildedir :

Satış Danışmanı > Lider > Müdür >

Direktör > Platin Direktör > Müdür Direktör > Zümrüt Direktör > Elmas Direktör

Satış Danışmanı

Satış danışmanlığı; Farmasi’de kariyerinizin ilk basamağı olacaktır. Bu basamakta doğrudan satış yaparak ürün başına ortalama %30 kâr elde edersiniz. Bu basamakta ürünleri tanıyıp satış teknikleri öğreneceksiniz. Tam bir eğitim ve sosyalleşme basamağıdır. Kendi satış tekniklerinizi oluşturabilir ve özgüveninizi artırıp hedeflerinize ulaşmak için plan yapabilirsiniz. Bunu gönül rahatlığıyla söylememin sebebi Farmasi’ye olan güvenimdir. Ürünler çok kalite ve uygun fiyattadır. Çevreniz az bile olsa ürünün kalitesi dilden dile dolaşacaktır. Hiç tanımadığınız insanlar bile size ulaşıp ürün satın alabilirler. Bunun için ürünün tanıtımını en iyi şekilde yapmak ve etkileyici olmak çok önemlidir.

Peki Farmasi ürünlerinin satışından elde edeceğiniz %30 kâr yeterli midir ? Cevabınız kesinlikle “Hayır” olmalıdır. Yukarıda da belirttiğim gibi gözümüz hep yükseklerde olacak ve asla çekingenlik yapmayacağız. Farmasi satış danışmanı olduktan sonra bize danışman ekleme yetkisi geliyor. Yani çevrenizdeki biri bende Farmasi ürünlerini satmak istiyorum derse onu danışman yapabilirsiniz.

– Altınıza Eklediğiniz Danışmanlardan Komisyon Kazanmak ?

Alt danışmanlarınızdan komisyon kazanmak için belli bir kotayı tutturmanız gerekmektedir. Bunu takım olarak yada şahsi olarak doldurabilirsiniz. Ama komisyon oranının yüksek olması için altınızdaki danışmanların satışları yüksek olması gerekir. Bunu da onlara eğitim sağlayarak, satış teknikleri öğreterek ve yardımlar yaparak sağlayabilirsiniz.

*Prim alabilmek için aylık en az 130 Puanlık sipariş girişi yapılmalıdır.

Siz ve gurubunuz 1 kampanya ayı içinde toplam;

Danışman – En düşük 350 TL Puanlık satış yapabilirseniz %3 komisyon elde edersiniz. Yani 350 TL den 10,5 TL‘lik bir komisyon elde edersiniz (%18 KDV düşülecektir).

Danışman – En düşük 1.000 TL Puanlık satış yapabilirseniz %6 komisyon elde edersiniz. Bu da 1.000 TL‘den 60 TL‘lik bir kazanç demektir (%18 KDV düşülecektir).

Liderlik için siz ve gurubunuz 1 kampanya ayı içinde toplam;

Lider – En düşük 2.000 TL Puanlık satış yapabilirseniz %9 oranında bir komisyon elde edersiniz ve bu da 180 TL‘lik bir kazanç demektir (%18 KDV düşülecektir).

Buradan anlayacağımız gibi seçeceğimi takım çok önemlidir. Satış düzenli satış yapan ve hedefini artıran bir takımla üst basamaklara tırmanmak çok daha kolay olacaktır. Bundan sonraki basamak Liderlik Basamağıdır.

Lider – En düşük 4.000 TL Puanlık satış yaparak %12 komisyon elde edersiniz. Yani 4.000 TL den 480 TLkazanırsınız (%18 KDV düşülecektir). Primi kazanmak için 5 katalog siparişi vermeniz gerekmektedir.

Üst Lider – En düşük 8.000 TL Puanlık satış yaparak %15 komisyon elde edersiniz. Yani 8.000 TL den 1.200 TLkazanırsınız (%18 KDV düşülecektir). Primi kazanmak için 25 katalog siparişi vermeniz gerekmektedir.

Yönetici – En düşük 14.000 TL Puanlık satış yaparak %18 komisyon elde edersiniz. Yani 14.000 TL den 2.520 TLkazanırsınız (%18 KDV düşülecektir). Primi kazanmak için 50 katalog siparişi vermeniz gerekmektedir.

Bu aşamaya gelebildiğimiz zaman anlayın ki muhteşem bir ekibimiz var. Çalışkan, hırslı ve başarılı bir takım. Yalnız unutmamamız gereken bir şey daha var. Basamak atladığımız gibi o basamağı da korumak gerekir. Yani her zaman ilk günkü gibi çalışmaya devam edeceğiz. Bundan sonraki basamaklar oldukça kazançlı ve oldukça zor basamaklar olacaktır. Ama zoru başaracağız ve birlikte çıkabileceğimiz en yüksek basamağa çıkacağız.

Müdürlük

Siz ve grubunuz 1 kampanya süresinde en düşük 18.000 TL Puan‘lık alışverişe ulaşabilirseniz %22 prim almaya hak kazanırsınız. Yani; 18.000 TL Puan‘dan 3.960 TL prim demektir (%18 KDV düşülecektir). Müdür olabilmeniz için altınıza eklediğiniz en üst seviye üye ile sizin aranızdaki satış arasında 5.500 TL puan (Taban %12) fark olmalıdır. Ayrıca 75 adet katalog siparişi vermeniz gerekmektedir.

1. Nesilden % 3
2. Nesilden % 2
3. Nesilden % 1,5
4. Nesilden % 1 Müdür Primi alır.

Birinci nesil sizin eklediğiniz bir altınızdaki danışmandır. İkinci onun eklediği danışmandır. Böylelikle 4 nesil aşağıya inerek yüksek kazanç kapısını açmış oluyorsunuz. Buradan da anladığınız gibi sadece sizin altınızda danışman kadar bir alttaki danışmanlarda önemlidir.

Direktörlük

Siz ve grubunuz 1 yıl içerisinde 5 kez peşpeşe veya aralıklarla 18.000 TL Puan satış yakalayabilirseniz beşinci aydan itibaren Direktörlüğe yükselirsiniz. Kazanacağınız prim değişmez ve %22 de sabit kalır. Müdürlükte olduğu gibi bir altınızdaki en yüksek puanlı kişiyle aranızda yine 5.500 TL Puan fark olması gerekmektedir. Prim alabilmek için yine100 adet katalog siparişi vermeniz gerekmektedir. Primlerine ek olarak;

1. Nesilden % 3
2. Nesilden % 2
3. Nesilden % 1,5
4. Nesilden % 1 Direktörlük primi alır.

Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) hak kazanılır.

Altın Müdür – Direktör

12 ay içerisinde kişisel veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 18.000 TL Puan’lık alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında ALTIN DİREKTÖR ünvanı haketmiş olurlar. Direkt bağlı en az 2 adet %22 kolu bulunmalıdır. Altındaki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında yandan (Direk bağlı iki 22 kolu haricinde) 5500 (Taban %12 ) TL puan farkı aranır. Prim alabilmesi için 125 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (130 TL Puan) gerekir.

1. Nesilden % 3,50
2. Nesilden % 2,50
3. Nesilden % 1,75
4. Nesilden % 1,25 Direktörlük Primi alır.
Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) Direktör ünvanındaki hakkı devam eder.

Platin Müdür – Direktör

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 18.000 TL Puan’lik alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında PLATİN DİREKTÖR ünvanı hak etmiş olurlar. Bunlar dışında, direkt bağlı enaz 4 adet %22 kolu bulunmalıdır.
Altındaki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 5500 (Taban %12 ) TL puan farkı aranır. Prim alabilmesi için 150 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (130 TL Puan) gerekir.

Platin Direktör olan danışman 10000 TL PUAN  yandan yaparsa  araç kullanım hakkı elde eder. Şartları yerine getiren Platin Direktör ünvanını koruduğu 12 boyunca araç kullanımı yada 1000TL KDV dahil tutarı hak edecektir. Ünvanını koruyamadığı ay KDV dahil 1000TL faturalandırma işlemi gerçekleştirilecektir.

1. Nesilden % 4,25
2. Nesilden % 3,25
3. Nesilden % 2,25
4.Nesilden %1,50 Direktörlük Primi alır.
Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) Direktör ünvanındaki hakkı devam eder.
Platin Direktör Tatil Hakkı:20 puan

Zümrüt Müdür – Direktör

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 18.000 TL Puan’lik alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında ünvanı haketmiş olunur.Bunlar dışında, direkt bağlı enaz 8 koldan MÜDÜR-DİREKTÖR olması kaydı ile. Altındaki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 5500 (Taban %12 ) TL puan farkı aranır. Prim alabilmesi için 150 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (130 TL Puan) gerekir.Beşinci ayında ZÜMRÜT DİREKTÖR ünvanı hak etmiş olurlar.

Zümrüt Direktör olan danışman  10.000 TL PUAN yandan yaparsa araç kullanım hakkı elde eder.Şartları yerine getiren Zümrüt Direktör ünvanını koruduğu 12 boyunca araç kullanımı yada 1500TL KDV dahil tutarı hak edecektir. Ünvanını koruyamadığı ay KDV dahil 1500TL faturalandırma işlemi gerçekleştirilecektir.

1. Nesilden % 5
2. Nesilden % 4
3.Nesilden %3
4.Nesilden %2 Direktörlük Primi alır.
Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) Direktör ünvanındaki hakkı devam eder.
Zümrüt Direktör Tatil Hakkı: 40 puan

Elmas Müdür – Direktör

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 18.000 TL Puan’lik alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında ELMAS DİREKTÖR ünvanı hak etmiş olurlar.Bunlar dışında, direkt bağlı en az 12 koldan MÜDÜR- DİREKTÖR olması kaydı ile. Altındaki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 5.500 (Taban %12 ) TL puan farkı aranır. Prim alabilmesi için 150 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (130 TL Puan) gerekir.

Elmas Direktör olan danışman 10.000 TL PUAN yandan yaparsa araç kullanım hakkı hak eder.Şartları yerine getiren Elmas Direktör ünvanını koruduğu 12 boyunca araç kullanımı yada 2.000TL KDV dahil tutarı hak edecektir. Ünvanını koruyamadığı ay KDV dahil 2.000TL faturalandırma işlemi gerçekleştirilecektir.

1. Nesilden % 6
2.Nesilden % 5
3.Nesilden % 4
4.Nesilden % 3 Direktörlük Primi alır.
Teknoloji Paketi (Cep+Tablet+ Hat+ Data Bedava) Direktör ünvanındaki hakkı devam eder.
Elmas Direktör Tatil Hakkı: 60 Puan

This article has 2 comments

  1. Nermin Reply

    Bir sorum olacaktı yani biz danışman olarak yeni üyeler danışmanlar eklersek onların yaptığı satış aynı zamanda biz de yapmışız gibi mi görünecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir